Tanımlama Bilgisi Politikası
 
ETK Kablo'nun internet siteleri ve çevrimiçi hizmetleri "tanımlama bilgilerini" kullanabilir. Tanımlama bilgileri, ETK Kablo websitelerindeki deneyiminizi kişiselleştirmenizi sağlar, insanların ETK Kablo websitelerinin hangi kısımlarının ziyaret ettiğini gösterir, tanıtımların ve web aramalarının etkinliğini ölçmesine yardım eder ve iletişimini ve ürünlerini iyileştirebilmesi için kullanıcı davranışlarını kavramasını sağlar.
Kullandığınız tarayıcılarda tanımlama bilgilerini devre dışı bırakmak için sağlayıcınıza danışabilirsiniz.
ETK Kablo internet sitelerinin genelinde kullanılmaları sebebiyle tanımlama bilgilerini devre dışı bırakmak sitelerin bazı bölümlerini kullanmanıza engel olabilir.
ETK Kablo internet sitelerinde kullanılan tanımlama bilgileri, Uluslararası Ticaret Odası (ICC), İngiltere Tanımlama Bilgileri rehberinde bulunan kılavuzlara göre sınıflandırılmıştır. ETK Kablo, internet sitelerinde ve diğer çevrimiçi hizmetlerinde aşağıdaki kategorileri kullanır:
 

  • Kategori 1 - Kesinlikle Gerekli Tanımlama Bilgileri
 
Bu tanımlama bilgileri ETK Kablo internet sitelerine göz atmanız ve sitelerin özelliklerini kullanabilmeniz için gereklidir.
 
  • Kategori 2 - Performans Tanımlama Bilgileri
 
Söz konusu tanımlama bilgileri ETK Kablo websitelerini nasıl kullandığınıza ilişkin bilgileri toplar; örneğin, en çok ziyaret ettiğiniz sayfalar. İşbu veriler ETK Kablo internet sitelerini en iyi hale getirmek ve sitelerde gezinmenizi kolaylaştırmak için kullanılabilir. Bu tanımlama bilgileri ayrıca ETK Kablo internet sitelerinden birine bağlı bir şirket aracılığıyla gelmeniz ve ziyaretinizin bir ETK Kablo ürününü ya da hizmetini kullanmanız ya da satın almanız ile sonuçlanması halinde satın alınan ürün ya da hizmet bilgileri de dahil olmak üzere bağlı şirketleri bilgilendirmek için de kullanılır. Bu tanımlama bilgileri kimliğinizi tanımlayan bilgileri içermez. Bu tanımlama bilgilerinin topladığı tüm bilgiler birleştirilir ve bu yüzden isimsizdir.
 
  • Kategori 3 - İşlevsellik Tanımlama Bilgileri
 
Bu tanımlama bilgileri ETK Kablo internet sitelerinde gezinirken yaptığınız seçimlerin ETK Kablo websiteleri tarafından hatırlanmasını sağlar. Örneğin; bölgenizdeki ETK Kablo internet sitesini gösterebilmesi için coğrafi konumunuz bir tanımlama bilgisine kaydedilebilir. Metin boyutu, yazı tipleri ve diğer uyarlanabilir site öğeleri gibi tercihleri de hatırlanabilir. Yinelemeyi önlemek için hangi özel ürünlerin ya da videoların görüntülendiğini takip etmek için de kullanılabilir. Bu tanımlama bilgilerinin topladığı bilgiler kimliğinizi kişisel olarak tanımlamaz ve bu tanımlama bilgileri ETK Kablo’ya ait olmayan internet sitelerindeki hareketlerinizi takip edemez.